15. kategorie: Zvířata

8. října 2012 v 8:00 | Standa
Dnešním dnem startuje hlasování v poslední, patnácté kategorii, kterou jsou ZVÍŘATA.

V tomto článku se můžete seznámit s nejlepšími blogy, které postoupily do hlasování. Svými hlasy rozhodnete o tom, kdo vyhraje ceny a postoupí do finálového výběru 15 vítězů v jednotlivých kategoriích, z nichž se jeden již brzy stane BLOGEM ROKU 2012.


Do této kategorie bylo celkem nominováno 78 blogů, což ji řadí na 6.místo z 15 v pomyslném žebříčku kategorií s nejvíce nominacemi.

Zaměření blogů v této kategorii je jasné. Stojí za nimi chovatelé a milovníci zvířat, kteří svůj blog nejčastěji věnují svému domácímu mazlíčkovi, nebo se zaměřují na shánění informací o nejrůznějších zvířatech. Tematicky se částečně překrývají s dalšími kategoriemi "Fotografie" a "Hobby", protože pro autora typického blogu této kategorie je jeho zvířecí mazlíček velkým hobby a rád na blog umísťuje jeho fotografie.

Co do obliby mezi našimi uživateli vedou samozřejmě psi a kočky. Proto se nejvíce blogů zaměřuje právě na tato zvířata a popularita psů a koček se projevila i na složení blogů v tomto finále.

Hodně zvířecích blogů na Blog.cz funguje jako jednoduché stránky různých chovných stanic psů, které nabízejí k prodeji čistokrevná štěňata.

Mezi další populární chovaná zvířata našich blogerů patří králíci, plazi (želvy, hadi, chameleóni...), koně a hlodavci (myši, veverky, morčata, krysy, křečci, křečíci, osmáci, atd.), narazit lze ale i na blogery, kteří mají doma třeba ježka.

Na Blog.cz najdeme i kuriozní blogy - třeba o slavících, oblečcích pro psy a kočky, veterinární péči, kryptozoologii, líhnutí drůbeže, apod. Za pozornost stojí i překvapivá popularita vlků, především mezi dospívajícími dívkami, které mají založeny stovky blogů o těchto psovitých šelmách.

(Těžko soudit, co činí vlky v očích těchto dívek tak zajímavými, a stálo by to za nějaký výzkum. Pozoruhodné je i to, kolik dospívajících dívek propadne na nějaký čas koním, bez nějakého zjevného důvodu).

Naopak třeba taková obliba akvarijních ryb, jejichž chov byl velmi rozšířený před rokem 89, se jeví na ústupu, a v tuto chvíli nám není na Blog.cz znám jediný blog zaměřený na akvaristiku.

Blogy v této kategorii jsou nejčastěji doménou zejména mladších uživatelů, především pak dívek, mezi nimiž dlouhodobě patří k nejoblíbenějším zvířatům morčata, králíci, a hlavně koně, kteří dokonce dali vzniknout celé jedné pozoruhodné skupině blogů, jimž jejich majitelky říkají "virtuální stáje".

Ve finále se nám sešla zajímavá pětice blogů, které patří k tomu nejlepšímu v této kategorii. Potěší, že ani jeden z těchto blogů se neuchyluje k infantilnímu vyznávání obdivu k "roztomilým mláďátkům", kterým zvířecí blogy často trpí, a výjimečné jsou i původností obsahu, který není - tak jak je jindy běžné - přebrán z jiných stránek, ale poctivě napsán z vlastní hlavy. A v neposlední řadě stojí za zmínku, že ve všech případech jsou autorkami finálových blogů dívky.

S jejich blogy se nyní můžete dle své libosti důkladně seznámit a svým hlasem v anketě vybrat ten, který si podle vás zaslouží stát blogem roku. Kdo to bude máte ve svých rukách - přejeme šťastnou ruku při hlasování a všem autorům zde přítomných blogů držíme palce.

Hlasování bude ukončeno 21.10.2012.

Přehled blogů:
Proč byl vybrán?

Blog překvapí původností svého obsahu i zaměření. Těžko byste hledali druhý takový blog. Za blogem stojí 16 letá Katrin Valentová, která se už léta zajímá o zvířecí psychologii. Na svém blogu - který byl pro nás příjemným objevem (funguje teprve od února letošního roku) - se dělí o své vlastní zkušenosti s psychologií psů. Máte-li doma psa, pak by vás tento blog mohl oslovit. Do finále rozhodně patří.
Proč byl vybrán?

Velmi hezký blog, fungující od dubna 2010, a pravidelně aktualizovaný. Blog je určen všem milovníkům koček, jak je patrné na první pohled. Na blogu najdete množství fotografií autorčiných koček, rady pro chovatele, tipy pro zájemce o pořízení kočky, a mnoho dalších zajímavých informací pro všechny, kdo propadli kouzlu těchto ušlechtilých domácích mazlíčků. Asi nejlepší nám známý blog věnovaný kočkám.Proč byl vybrán?

V záplavě "virtuálních stájí" překvapí tento hezký blog, na němž se dočtete o "docela obyčejném životě jednoho docela neobyčejného koně a jeho paničky". První dojem z blogu je příznivý, blog potěší dobrým designem i pravidelnou aktualizací, a to od už od dubna 2009, kdy byl založen. Tip pro všechny milovníky koní - na tomto blogu si určitě přijdete na své.Proč byl vybrán?

Náš starý známý blog, který velmi pravděpodobně patří k nejoblíbenějším zvířecím blogům na Blog.cz vůbec. Blog funguje od srpna 2009, potěší zdařilým designem, původním obsahem, nasazením autorky, i pravidelnou aktualizací. Autorka je milovnice zvířat a finále této kategorie si bez jejího blogu nelze představit. Blog je členem Autorského klubu.Proč byl vybrán?
Výjimečně hezký blog, který funguje už déle než 6 let, během nichž na něm vyšlo téměř 900 článků. V nich najdete vše o velkém koníčku autorky blogu, 24 leté Lucie Wegnerové, která kdysi dávno propadla jízdě se psím spřežením. Je to dozajista nejen jeden z nejlepších zvířecích blogů na Blog.cz, ale i plnohodnotný fotoblog, protože autorka nesmírně ráda fotí psy, a to nejen ze své početné smečky. Všichni milovníci psů a kvalitních fotek jsou srdečně zváni. Blog je členem Autorského klubu.

--

Aktualizace 21.10. 12:00 - Hlasování bylo ukončeno, výsledky budou zveřejněny na tomto blogu 22.10.2012.
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (105)
Zobrazit starší komentáře

101 anet6969 anet6969 | 18. října 2012 v 14:10

Don-a

102 Elma Elma | Web | 18. října 2012 v 14:48

Karol Dee :-).

103 Blog roku 2012 Blog roku 2012 | 18. října 2012 v 19:29

Jakému blogu držíte palce? Já psych-pejsku.blog.cz

104 klarasinda klarasinda | 19. října 2012 v 13:47

Já hlasuju pro lady Jane

105 Elma Elma | Web | 20. října 2012 v 20:19

Další hlas pro Karol :-D

Komentáře jsou uzavřeny.