5. kategorie: Politika a společnost

30. července 2012 v 8:00 | Standa
Dnešním dnem startuje hlasování v páté kategorii, kterou je POLITIKA A SPOLEČNOST.

V tomto článku se můžete seznámit s nejlepšími blogy, které postoupily do hlasování. Svými hlasy rozhodnete o tom, kdo vyhraje ceny a postoupí do finálového výběru 15 vítězů v jednotlivých kategoriích, z nichž se jeden stane na podzim BLOGEM ROKU 2012.


Kategorie "Politika a společnost" se stala třetí nejméně obsazenou kategorií vůbec. Celkem do ní bylo nominováno pouhých 21 blogů, šance na postup do finále tedy byla v této kategorii opravdu vysoká. V nominacích se objevovaly staré známé blogy, ale i zajímaví nováčci.

Blogy z této kategorie se zaměřují nejčastěji dvěma směry. Autoři se na nich buď vyjadřují k aktuálnímu politickému dění, nebo se obecně zabývají ve svých článcích různými společenskými jevy ze světa kolem nás. Často se částečně překrývají s blogy z dalších kategorií: "Deníček" (zápisky z vlastního života jsou prokládány názory na politiku a společnost), "Světoběžník" (bloger žije v zahraničí a píše o tamější společnosti), "Kultura" (kulturní scéna je významnou oblastí společnosti) a "Rodina" (rodič-bloger vyjadřující se k rodinné politice státu apod.).

Blogy věnující se politice a společnosti jsou specifické ve dvou rysech, kvůli nimž stojí tak trochu stranou většiny zbylých blogů na Blog.cz. Jednak jsou jejich autoři věkově trochu jinde, než typický uživatel Blog.cz (14 letá dívka). V drtivé míře to jsou dospělí blogeři, a navíc muži (ostatně i do finále se dostali 4 muži a pouze jedna žena). Za druhé je pro ně příznačné to, že většina jejich čtenářů žádný blog nemá a pohybují se mimo komunitu Blog.cz. Tím se opět odlišují od typických blogů místní komunity, v níž blogeři vystupují i jako čtenáři a vzájemně si čtou a hodnotí své články.

Navzdory image určité nudy, s níž si pravděpodobně budou mladší blogeři tuto kategorii spojovat, je dobré poznamenat dvě věci. "Politické" blogy běžných občanů, voličů a sousedů odvedle tvoří výraznou složku veřejné diskuse, a je správné a žádoucí, že celá řada lidí sdílí na internetu své názory na veřejné dění a svět kolem nás. A to i v případech, kdy je blog pro celou řadu lidí kontroverzní a pohybuje se na tenké hranici, kde končí svoboda slova a začíná právo na ochranu osobnosti. Není proto mimochodem náhoda, že jsou to nejčastěji právě blogy z této kategorie, které jsou trnem v oku různých kontroverzních osobností a zájmových organizací, které na nás často tlačí, abychom blogy cenzurovali.

Dlouhodobě těmto tlakům čelíme, jakoukoli cenzuru odmítáme, a jsme přesvědčení o tom, že Blog.cz je minimálně na českém internetu malým ostrůvkem svobody, kde si můžete psát co chcete.

Za druhé je zajímavé, že při pohledu mimo Blog.cz (kde jsou blogy o politice v menšině) to vypadá, jako by synonymem pro blog byl právě "politický blog". Svou sekci blogů má většina českých zahraničních serverů (Aktuálně, Lidovky a iDnes; v minulosti i Novinky.cz), a většina z nich by spadala právě do naší kategorie "Politika a společnost". Do stejné kategorie by patřila i většina blogů z dnes již zaniklého serveru Bloguje.cz.

Jsme proto rádi, že i na Blog.cz máme řadu výrazných osobností, které dokáží psát zajímavě o politice a společnosti. V tomto článku jsme vybrali 5 blogů, které nám v této kategorii přišly nejzajímavější.

Se všemi se můžete dle své libosti důkladně seznámit, a svým hlasem v anketě vybrat ten, který si podle vás zaslouží stát blogem roku. Kdo to bude máte ve svých rukách - přejeme šťastnou ruku při hlasování a všem autorům zde přítomných blogů držíme palce.

Hlasování bude ukončeno 21.10.2012.

Přehled blogů:
Proč byl vybrán?

První dojem z blogu je velmi příznivý, blog má přehledný a střízlivý design a na blogu se dobře orientuje. Autor je člen Autorského klub a sympaťák, který sám o sobě prozrazuje na blogu toto: "Kdo by to byl řekl, že skutečné štěstí a smysl života najdu až po třicítce a navíc téměř za rohem...". Blog funguje přes tři roky, aktualizován je spíše nepravidelně, ale poslední dobou se to jeví lepšit. Veškerý obsah na blogu je autorský a blog nabízí čtenářům kvalitní články na nejrůznější možná témata. Jeden ze dvou našich favoritů v této kategorii.
Proč byl vybrán?

Blog, který jsme až dosud neznali. Má za sebou teprve 5 měsíců existence, ale zaujal nás, a rádi bychom ho proto podpořili umístěním v této soutěži. Vzhled blogu na první pohled nijak neosloví - blog má nastavenou jednu výchozích šablon vzhledu, nemá žádné rubriky, a ze stručného profilu se pouze dozvíme, že za blogem stojí 26 letý muž s přezdívkou Hank009. Předností blogu je ale styl psaní, který rozhodně zaujme. A o články zde jde v první řadě, takže je to prosté - buď vás osloví, nebo ne. U nás to vyšlo, teď je řada na vás, jestli dáte autorovi svůj hlas.
Proč byl vybrán?

S předchozím blogem ho spojuje skutečnost, že byl pro nás dalším zajímavým objevem. A to navzdory skutečnosti, že blog existuje přes 6 let, což je úctyhodný výkon. Nota bene, přečte-li si návštěvník první článek na tomto blogu, v němž autor přiznává, že si blog založil jen tak ze zvědavosti a moc nevěřil, že mu to vydrží. Inu, jak je vidět, plánovaný odhad 10 zveřejněných článků už dávno překonal :) (k dnešnímu dni jich je rovných 555).Veškerý obsah na blogu je autorský, a na vzhledu zaujme zvláštní fotka použitá v záhlaví. Dle našeho názoru je to zajímavý blog, který rozhodně patří do finále v této kategorii.


Proč byl vybrán?

Náš starý známý Malkiel patří k jedněm z nejznámějších tváří Blog.cz. Za necelé tři roky existence svého blogu se osvědčil jako velmi plodný bloger a do dnešních dnů zveřejnil přes 700 článků. Bloger je známým přispěvatelem na téma týdne a jeho články se pravidelně objevují ve výběru nejlepších článků na téma týdne na tema.blog.cz. Autor je známý svým smyslem pro humor a jeho články pravidelně baví širokou základnu jeho čtenářů, kteří se s oblibou na jeho blog vrací. Sám o sobě píše: "Medicínsky nediagnostikovatelný blázen, extrovertní introvert, sklerotik s báječnou pamětí, hyperaktivní lenoch, bohatý chudák a inteligentní hlupák, to všechno jsem já." Pokud jste dosud neměli tu čest na tento blog narazit, vřele doporučujeme to napravit - Malkiel je podle nás hlavním favoritem této kategorie.

Více se o autorovi dozvíte v tomto rozhovoru.Proč byl vybrán?
Blog jediné ženy ve finále. Autorka se blogu věnuje velmi svědomitě - za necelých 5 let jeho existence na něm zveřejnila přes 900 článků. Blog zaujme v první řadě svým tématem, kterým jsou současné monarchie. Velmi pravděpodobně byste jen těžko hledali druhý blog na stejné téma, a díky tomu je tento blog vítaným zpestřením v této kategorii. Sama autorka o blogu píše: "Cílem tohoto blogu je rozšířit povědomí občanů České a Slovenské republiky o současných monarchiích a jejich představitelích. Současná znalost tématiky je opravdu tristní a přístup českých médií, která danou skupinu lidí (tedy aristokracii) ve velké míře ignoruje, nenapomáhá zlepšení situace a tedy k rozšíření všeobecného přehledu." Autorka v minulosti i několika svými články přispěla na magazín Doma.cz, najdete je zde. Dle našeho názoru je to velmi originální blog, který si místo ve finále určitě zaslouží. Dáte mu svůj hlas?

--

Aktualizace 21.10. 12:00 - Hlasování bylo ukončeno, výsledky budou zveřejněny na tomto blogu 22.10.2012.
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 30. července 2012 v 8:48

Lepšie poznám len monarchie.blog.cz, takže hlas preň. Na blogu sa mi páči najmä to oprostenie od neslávneho narcistického písania, kde sa človek nevenuje priamo sebe a svojím pocitom a názorom, ale píše skôr o inom a o iných. To vnímam ako veľký plus, a myslím, že tiež vhodný príklad pre ostatných. Žiadne "dnes jsem byl", "tohle jsem dělal", "tohle si myslím"... ;-)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. července 2012 v 9:17

Malkiel je fenomén.
Toho se vyplatí číst.

3 Nikolas Nikolas | Web | 30. července 2012 v 9:26

Souhlasím s TlusŤjochem. Malkeil je třída. Ale hlas dávám poslednímu blogu. Je za tím opravdový kus práce a pro mě byl zatím neznámý, takže ho volím. Zaslouží si zviditelnit :)

4 Salline Salline | Web | 30. července 2012 v 9:27

Jedině Malkiel :-D

5 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | Web | 30. července 2012 v 9:51

[2]: Přesně a proto má i můj hlas

6 Pajčas Pajčas | 30. července 2012 v 10:05

[3]: plně souhlasím. Tahle soutěž je o posunování blogerských hranic k větší kvalitě. A Malkiel září sám za sebe. Volila jsem pětku, protože mě zaujal celkový koncept a ze své volby mám jedině dobrý pocit. :-D

7 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. července 2012 v 10:09

26letý muž ve vodách blog.cz? Hmmm, to se musí podporovat! :-D

8 Cornelia Cornelia | Web | 30. července 2012 v 10:34

Hlas pro Valec.blog.cz

9 winxinfo winxinfo | 30. července 2012 v 11:55

Nevím proč,ale mě připadá,že se do tohoto témata: "Politika a společnost" nejvíc asi hodí blog monarchie.blog.cz , a proto mu dávám hlas :D

10 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 30. července 2012 v 12:07

Hlasujem pre 5. monarchie.blog.cz = 48. hlas ^^~

11 KK KK | 30. července 2012 v 12:35

:D  :D

12 Mike Mike | Web | 30. července 2012 v 12:38

No...já jsem taky pro monarchii. :-)

13 David David | Web | 30. července 2012 v 12:51

Malkiel u mě jasně vyhrál, velmi mě pobavil - prý "Anální brk - nejsem členem". :-D
Divím se, že s drtivým náskokem vede monarchistický blog, který mě zaujal ze všech nejméně...

14 Malkiel Malkiel | Web | 30. července 2012 v 12:55

Nejprve bych chtěl poděkovat za zařazení do výběru favoritů. Určitě to vnímám jako čest, být vybrán z téměř milionu blogů.
Musím souhlasit s názory některých blogerů, že blog monarchie je z těchto pěti blogů určitě nejlepší, co se týká tématičnosti a systematičnosti blogerské práce. Já už tam dávno chodím, protože mě zajímá historie i kontinuita současnosti s minulostí. A navíc jsem zaměřením tak trochu monarchista.
Ta blogerka si s tím musí dát spoustu práce, zatímco já se psaním blogu jen bavím. A taky se snažím pobavit i ostatní. Prostě sednu a píšu to, co mi zrovna vypadne z hlavy.
Můj blog vlastně ani není zařaditelný do nějaké kategorie. Leda snad, kdyby admini přidali kategorii "Plácání". :D

15 konvalinkab konvalinkab | Web | 30. července 2012 v 12:57

Já volím 5. monarchie

16 Mischellee Mischellee | Web | 30. července 2012 v 13:16

Za mě rozhodně poslední blog - monarchie, je parádní :-)

17 Ježurka Ježurka | Web | 30. července 2012 v 13:22

Pro mne je taky jasný Malkiel. Ten nikdy nezklame! Je fakt dobrej! :-D

18 witchhaylin witchhaylin | E-mail | Web | 30. července 2012 v 13:34

Hlas pro monarchii zaujal mme :D

19 Ducii Ducii | Web | 30. července 2012 v 13:57

Děkuji 1) za nominaci do soutěže, 2) za výběr do pěti nejlepších v této kategorii a 3) za hlasy všem kteří se rozhodli nebo rozhodou pro mne hlasovat. Opravdu moc si toho vážím a povzbuzuje mne to v dalším psaní.

Z ostatních nominovaných znám jen Malkielův, občas tam chodím, takže jsem ráda, že se také objevil v užší pětce. Na blog číslo jedna jsem také myslím nedávno narazila.

[13]: To jest samozřejmě věc názoru a vkusu:) Upřímně sama jsem překvapená z tolika hlasů:-D Nečekala jsem to. Jen bych si dovolila ohradit proti tomu monarchistický, o monarchiích by bylo vhodnější. Za monarchistku se nepovažuji a české monarchisty moc v lásce nemám (což je jistě patrné z článků o Lichtenštejnsku). To ale jen taková poznámčička pod čarou:)

20 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:02

5 = 92. hlas :)

21 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:07

Dala jsem svůj hlas monarchie.blog.cz, už párkrát jsem na blog zavítala a docela jsem si početla. I když mě teď v první chvíli zmátl jiný design. :-D

Malkiela jsem taky párkrát navštívila a zasmála jsem se, v mém osobním žebříčku je jeho blog na druhé místě. :-)

22 Matthias Matthias | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:09

Dávám hlas Malkiel

23 Sinead Sinead | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:13

veľmi sa mi páči malkiel.blog.cz a aj monarchie.blog.cz tak im budem dávať hlasy na striedačku.

24 Mami Mami | Web | 30. července 2012 v 14:41

To je počteníčko :-) Všechny tyto blogy bych si mohla zařadit mezi oblíbené.

Ze staré dobré známosti dávám hlas Malkielovi ;-)

25 Mami Mami | Web | 30. července 2012 v 14:52

Mimochodem moc se mi líbil úvod k tomuto  článku, zejména deklarace nezávislosti: "...Dlouhodobě těmto tlakům čelíme, jakoukoli cenzuru odmítáme, a jsme přesvědčení o tom, že Blog.cz je minimálně na českém internetu malým ostrůvkem svobody, kde si můžete psát co chcete."

26 Terka Terka | E-mail | Web | 30. července 2012 v 15:37

A itthmi je jako kde?
Jinak, hlasuji pro monarchie, tento blog znám již dlouhou dobu a je tam hodně zajímavých věcí, všechno se sice točí kolem monarchií, ale každý si tam určitě najde něco zajímavého ze svého oboru, ať již jde o literaturu, historii nebo třeba "dopisování". :-)

27 m. m. | Web | 30. července 2012 v 16:08

Já volím Hanka. Je pro mě novinkou a dobře se čte :)

28 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 30. července 2012 v 16:35

Hlas pro Ducii, protože Malkiel se nám ve vlnách Blog.cz již neztratí.

29 Céčko* Céčko* | Web | 30. července 2012 v 17:49

5. monarchie.blog.cz    
63.1%     (130)

30 mamma-mia-movie mamma-mia-movie | Web | 30. července 2012 v 19:09

[3]: pravda :-D

31 Karol Dee Karol Dee | Web | 30. července 2012 v 19:46

nejvíc mne zaujal válec, ale vidím, že jsem v drtivé menšině :D

32 Shari Shari | Web | 30. července 2012 v 20:16

Hlasuju pro dvojku, hank009. Píše čtivě a má dost dobré postřehy.

33 Slunéčko Slunéčko | Web | 30. července 2012 v 21:34

nelíbí se mi žádný z nich, ale podle vzhledu je to ten poslední

34 Čerf Čerf | Web | 30. července 2012 v 21:41

Poctivě jsem nakoukl, početl, zamyslel, zhodnotil a... zjistil jsem, že v souboji Malkiel vs.zbytek světa v mých očích zbytku světa ještě něco chybí :-). Takže za mě hlas pro Malkiela.

35 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 30. července 2012 v 22:17

5. monarchie.blog.cz = 154 :)

36 hank009 hank009 | 30. července 2012 v 23:20

Děkuji příznivcům a vlastně novým čtenářům. Do soutěže jsem se přihlásil sám z důvodu jediného a velmi prostého. Abych svůj blog poskytl většímu spektru potencionálních příznivců mého rozvíjícího se způsobu psaní a zjistil, jestli je to k něčemu zveřejňovat a sdílet své názory. Těší mě a překvapuje, že se to někomu líbí a že jsem se vůbec dostal do nominace posledních pěti v kategorii. Mimochodem, ta kategorie mi jako jediná zbyla, protože všechny ostatní jsou na míle vzdálené obsahu tohoto blogu. Pokud se najde pár fanoušků, tak asi začnu být blogerem a napíšu i něco o sobě a nenechám jen za sebe mluvit moje psaní.

37 Malkiel Malkiel | Web | 30. července 2012 v 23:39

[24]: Děkuji, stará dobrá známosti. ;-)

38 Vendy Vendy | Web | 31. července 2012 v 0:16

Potěšující je objev nových blogů (Mamufous a Hank009 jsou sympatické blogy, zajímavé - Válec mě opravdu neoslovil a Malkiela a Monarchii znám.)
I když Monarchie je opravdu pečlivě vedený blog a velmi kvalitní, dávám hlas Malkielovi, protože dovede pobavit, ale i při té zábavě si dává práci se zjišťováním údajů, které dává do placu.
Takže - hlas pro Malkiela. 8-)

39 Vendy Vendy | 31. července 2012 v 0:17

[36]:Myslím, že se staneš blogerem, protože své fanoušky si určitě najdeš. ;-)  8-)

40 Iva Iva | 31. července 2012 v 0:24

Dávám hlas Malkielovi. Ostatní blogy také prošmejdím, zaujaly mě.

41 Chii - chan Chii - chan | Web | 31. července 2012 v 8:46

Jé, Malkiela mám ráda, má o hlas víc. :-)
Jinak mě zaujal i Hank009, myslím, že na jeho blog zavítám častěji. ;-)

42 Elfel :) Elfel :) | Web | 31. července 2012 v 9:32

Monarchie.blog.cz, jelikož mi do tohoto témata nejvíce sedí, a jak sám Stanislav napsal "Velmi pravděpodobně byste jen těžko hledali druhý blog na stejné téma...", tak proto. :-)

43 bludickka bludickka | Web | 31. července 2012 v 9:48

Hlasovala jsem pro Hanka. Líbí se mi jeho styl psaní. Když jsem otevřela jeho blog, zaujalo mne na první pohled hned několik článků, což se o ostatních blozích říct nedá.

44 bludickka bludickka | Web | 31. července 2012 v 10:24

a taky oceňuju, že se do soutěže přihlásil sám. Mám ráda takový přístup k životu - když něco chci, tak si za tím jdu, ne že čekám, až mi to spadne do klína.

45 Lilly* Lilly* | E-mail | Web | 31. července 2012 v 10:29

Malkiel ;)

46 bludickka bludickka | Web | 31. července 2012 v 10:29

a taky oceňuju, že se do soutěže přihlásil sám. Mám ráda takový přístup k životu - když něco chci, tak si za tím jdu, ne že čekám, až mi to spadne do klína.

47 Renda♥ Renda♥ | Web | 31. července 2012 v 14:51

Malkiel ;) :-D

48 Terka Terka | E-mail | 31. července 2012 v 15:57

hlasuji pro nejkrásnější blog č. 5 monarchie.blog.cz :-)

49 Kaa.. Kaa.. | 31. července 2012 v 19:28

[9]:
Souhlas..
207. hlas

50 Beatricia Beatricia | Web | 31. července 2012 v 20:12

Monarchie :-)

51 edithhola edithhola | E-mail | Web | 31. července 2012 v 21:03

[24]: a [37]: Hej, vy stará známosti, doufám, že máte vzájemnou úctu ke svému blogování.

52 edithhola edithhola | E-mail | Web | 31. července 2012 v 21:07

Hlas dávám Malkielovi, je to bloger, jak má být. Svému blogu se věnuje a zároveň komunikuje přes komentáře s ostatními a poctivě čte články ostatních.

53 zorka zorka | Web | 1. srpna 2012 v 8:54

Dávám hlas Monarchii, přestože za tím je velký kus poctivé práce, nikoli pouze to, co člověku přijde na mysl, jak to dělá většina blogerů, včetně mne.

Malkiel má skutečně velký dar humoru a speciálního pohledu na věc, ale přestala jsem ho číst pro jeho vulgaritu. A pokud s ním nesouhlasíte, tak se pěkně ostře do vás obuje. Můžete mu pouze lichotit. Což není úplně moje parketa. :-)

54 Miloš Miloš | Web | 1. srpna 2012 v 11:29

Mně ve výběru chybí Blog Petra Vápeníka http://pvapenik.blog.cz/, protože ve svých Nedělních glosách se politice pravidelně věnuje a rozebírá ji s inteligentním humorem.

Z této pětice jsem z podobných důvodů volil Malkiela.

55 Charlie Charlie | Web | 1. srpna 2012 v 12:54

Přesto, že mám Malkiela v odkazech, kam se ráda podívám, tak si myslím, že by prostor měli dostat i ti, o kteří nejsou zas až tak známí. Proto jsem dala hlas Hank009. Při jeho článcích jsem se zasmála stejně jako u Malkiela.

56 Jecika Jecika | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 13:41

Volím Hank009. Moc jsem se zasmála a zároveň i něco dozvěděla. Sice jsme v menšině, ale tuto stránku velice ráda ještě navštívím.

57 hank009 hank009 | 1. srpna 2012 v 13:50

[56]: Sice jsme v menšině, ale za třetí místo je knížka Pohádky pro kulíšky. Takže když to dopadne, budu mít četbu na dobrou noc :)

58 Janah Janah | Web | 1. srpna 2012 v 14:34

Trochu mi tu chybí blog http://pvapenik.blog.cz/

pak bych měla hlasování usnadněné :-) Takhle jsme se rozmýšlela mezi 4 a 5, nakonec dostala můj hlas Monarchii (také kvůli dlouhodobé spolupráci ;-)  :-D )

59 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 16:03

5. monarchie.blog.cz = 234 ^^~

60 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 19:32

[2]: Všemi deseti hlasuji pro malkiela, u toho se člověk nikdy nenudí a má také hodně komentářů u článků, které pěkně reagují na jeho smysly-nesmysly, objevné i vtipné. :-D

61 Houp Houp | Web | 1. srpna 2012 v 20:36

Hlasuji pro monarchii. A to ze dvou důvodů. Je jediný, který jsem z těchto pěti kdy navštívila a také proto, že královské rodiny ze všech zemí mám moc ráda. Zvláště ta britská mě moc zajímá. ;) Držím palce, aby uspěla!

62 Denny Denny | Web | 1. srpna 2012 v 21:58

Dávám hlas malkiel.

63 lenny lenny | Web | 2. srpna 2012 v 13:38

Jak může někdo napsat markusovI příhody nebo příchody nebo cokoliv podobně neživotného, a ucházet se o titul blog roku? Hlas pro Malkiela, který se nebojí napsat, co si myslí.

64 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. srpna 2012 v 18:28

[54]: Je fakt, že jsem v této kategorii očekávala také Petra Vápeníka, píše moc zajímavě i vtipně. Jeho častý sarkasmus obdivuji- tedy mám ráda. :-)

65 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 2. srpna 2012 v 18:57

Taky mi chybí P. Vápeník. Dávám hlas Malkielovi.

66 Julie de Dejvice Julie de Dejvice | Web | 2. srpna 2012 v 21:07

Malkiel píše dobře, ale naprosto mě odradilo, když se někde pod jedním článkem sprostě a nechutně pustil do asi 16leté blogerky, která v článku zmínila, že je z Ruska. A xenofoby a chlapi, co si dovolujou na malý holky fakt nemám ráda. Takže monarchie:)

67 Malkiel Malkiel | Web | 2. srpna 2012 v 21:26

[66]: Mně nevadilo, že je z Ruska. Mám dokonce dvě kamarádky Rusky a několik kamarádek Slovenek. Takže xenofob rozhodně nejsem.
Mně vadilo, že se chovala jako rozmazlený fracek, nadávala nám Čechům, co si to vůbec dovolujeme, nedat jim české občanství a vyhrožovala, že jestli jim nedáme to občanství, tak si něco udělá. ;-)

68 helena helena | Web | 2. srpna 2012 v 21:50

Z těchto pěti blogů dávám hlas Malkielovi,protože mě vždy rozesměje.
Ale nejenom proto,Malkiel je zkrátka Malkiel. :D  ???

69 Julie de Dejvice Julie de Dejvice | Web | 2. srpna 2012 v 21:52

[67]: Já si tu historku teda pamatuju trochu jinak, ale nevadí, už to nedohledám. A nadávat malý holce mi přijde prostě dost ubohý.

70 Shari Shari | Web | 2. srpna 2012 v 22:44

[67]: Tak Slovenky snad nejde považovat za někoho z vysloveně cizí země.. :-|

71 D@ve D@ve | Web | 3. srpna 2012 v 0:12

Dávám hlas Malkielovi, líbí se mi jeho humor a rád se na jeho blog vracím.

72 Malkiel Malkiel | 3. srpna 2012 v 0:19

[69]: Tak za prvé, šestnáctiletý drzý spratek už není žádná malá holka.
A za druhé, pokud někdo, kdo sem přijede jako host, bude na moji rodnou zem nadávat, tak se proti tomu postavím, ať je mu 16 nebo 90. Ať si na moji zem klidně nadává doma v Rusku, tam mi to vadit nebude. Patří k základním pravidlům slušnosti chovat se slušně k hostiteli.
Tobě by se líbilo, kdyby k tobě domů přišel někdo na návštěvu a nadával ti, že ho u sebe nechceš nechat bydlet?
P.S. Já si to pamatuju dost dobře, protože právě ten její drzý článek mi dost nadzvednul mandle, proto jsem na něj reagoval. Jinak totiž nemám ve zvyku zanechávat komentáře na blozích takto mladých lidí.

[70]: Pokud bych měl být správný xenofob, za kterého jsem byl označen, tak by mi zákonitě měli vadit i Slováci a Slovenky.
Jinak samozřejmě Slovensko nepovažuji za cizí zemi. Je mi to druhá nejbližší země po mé vlastní. ;-)

73 Malkiel Malkiel | 3. srpna 2012 v 0:23

[71]: Díky Dave, rád čtu tvé komentáře. I když se někdy neshodneme v některých názorech na náboženství, tak tě považuju za fajn mladého člověka. Takových by mělo být víc. ;-) Taky přece nemůžou mít všichni lidé stejný názor, to by byla hovadina. :D

74 signoraa signoraa | Web | 3. srpna 2012 v 8:25

Můj hlas patří Malkielovi, ráda se vracím na jeho blog, mám ráda jeho styl psaní, jeho osobitý humor i hluboké znalosti. Oceňuji i to, že si mnohdy dokáže udělat legraci sám ze sebe. Takže plácám (tedy tleskám) jeho plácání. :-D

75 Matt Matt | 3. srpna 2012 v 13:29

Dávám hlas www.monarchie.blog.cz ,protože je jedinečnej a pěkně propracovanej (neříkám,že ostatní nejsou) ;-)

76 Metteorwa Metteorwa | Web | 3. srpna 2012 v 19:43

Chvíli jsem váhala, ale nakonec můj hlas patří monarchiím.

77 Martush Martush | Web | 3. srpna 2012 v 20:57

dala jsem hlas monarchii - zaujalo mě originální téma blogu a vysoký počet dosud zveřejněných článků.

78 bobek bobek | 4. srpna 2012 v 18:52

Starý babky jedou :p :-P

79 Kristýna Kristýna | 5. srpna 2012 v 1:36

Každý řádek psaný Hankem, je úžasný. Líbí se mi jeho styl. Celkově mám pro něj slabost! Držim palce a přidávám hlas! :-)

80 TaÁďa TaÁďa | Web | 5. srpna 2012 v 16:11

Můj hlas patří monarchie

81 Lisi Lisi | Web | 5. srpna 2012 v 17:34

Dala jsem hlas monarchii, pravidelně tento blog čtu.

82 Gabrina Gabrina | Web | 5. srpna 2012 v 18:29

Můj hlas získala monarchie která mě zaujala.

83 Mili Mili | Web | 5. srpna 2012 v 18:59

Bez ohledu na to, jak to nakonec dopadne... pro mě je prostě vítěz blogového světa Malkiel! na jeho blog chodím ráda a opakovaně a tak to bude i nadále->a proto má i můj hlas:-P:-))!

84 Terka Terka | Web | 6. srpna 2012 v 8:03

Teď babo raď.. monarchie.blog.cz nebo malkiel.blog.cz? To je těžké... :-D
Po delším přemýšlení..
A můj hlas dostává Malkiel!

85 mengano mengano | Web | 6. srpna 2012 v 8:26

Další z paradoxů blog.cz - zcela nechápu, proč nebyl nominován blog Petra Vápeníka. Má šmrn, styl a parádně se čte. A protože tu není Čerf, dostane můj hlas Malkiel. Je vtipný, čtivý a dokonce odhalil tajemství kadění šneků.
Lidstvo je zase o kousek moudřejší:))

86 Malkiel Malkiel | Web | 6. srpna 2012 v 23:04

[85]: Náhradník děkuje za hlas. ;-)  :D

87 Ghoulia Yelps ♥ Ghoulia Yelps ♥ | Web | 8. srpna 2012 v 19:17

Monarchie.. :-)

88 Labanda © Labanda © | Web | 11. srpna 2012 v 19:35
89 jana-janishka jana-janishka | Web | 16. srpna 2012 v 7:35

dávám hlas 5.blogu,protože jedině ten má pěkný design

90 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 28. srpna 2012 v 18:34

Hlasuju pro Malkiela. Jeho politicky laděné články jsou zábavné a velmi často s jeho postoji souhlasím.

91 Kitty Kitty | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 9:55

Můj hlas dostává Malkiel. Jeho náhled na svět, humor a sečtělost. Poctivost k tématu. A mnohdy překvapivý závěr, na který bych sama nedošla.
Za vypíchnutí ostatních blogů díky, nakouknu a třeba přidám další hlásek...

92 Otome Otome | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 21:20

4. malkiel.blog.cz    40.6%     (413)

93 mengano mengano | Web | 30. srpna 2012 v 9:05

[91]:
Jo? A jak? Mně jde hlasovat jen jednou :-)

94 valin1 valin1 | Web | 30. srpna 2012 v 18:28

Já za sebe mohu napsat, že u mě Malkiel vítězí už nyní. Je velice čtivý, vtipný a  nápaditý. Jeho myšlenkové pochody jsou báječně nevyzpytatelné. :-)  :-D  :-)

95 Ell♥ | Aya* Ell♥ | Aya* | Web | 31. srpna 2012 v 12:50

Malkiel je best

96 DolceVita DolceVita | Web | 6. září 2012 v 0:26

Můj hlas má Malkiel :-)

97 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. září 2012 v 14:21

První dva blogy- vysoko zvítězily a asi byl důvod. :-)

98 papirovepleteni papirovepleteni | E-mail | Web | 19. září 2012 v 21:42

Můj hlas  /490/ malkiel.blog.cz. :-)

99 Katka Katka | Web | 21. září 2012 v 21:54

Hlasuji pro Malkiela.

100 GiraffeAndy GiraffeAndy | E-mail | Web | 24. září 2012 v 19:22

Dosud jsem žádný z blogů neznala, ale zaujal mě blog monarchie.blog.cz, příjde mi to téma zajímavé a také mě tak trochu fascinuje. Proto mu dávám hlas, opravdu pěkný blog! ;-)

101 mengano mengano | Web | 28. září 2012 v 18:36

No vida, stačí pár dnů počkat a přidat znovu hlas. Samozřejmě Malkielovi ;-)

102 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 30. září 2012 v 3:10

[101]: Výborně, teď budu vypadat jako podvodník, že pro mě hlasuje jeden člověk víckrát. ;-)
Mě to naštěstí tak jako tobě nefunguje, tudíž si další hlasy nemůžu přidávat a mohu mít čisté svědomí.

103 Ducii Ducii | Web | 30. září 2012 v 20:14

Začíná to být dramatické:-)

104 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 30. září 2012 v 23:23

[103]: Viď? ;-)

105 A.S. A.S. | Web | 14. října 2012 v 12:42

Hlas pro monarchie.blog.cz, toto téma je mi poměrně blízké a cením si toho, že si autorka dává s vyhledáváním informací práci, následně je zprostředkovává čtenářům a snaží se jim tak rozšířit povědomí o této tématice :-)

106 Hainan Hainan | 15. října 2012 v 15:44

Hank :)

Komentáře jsou uzavřeny.