3. kategorie: Deníček

16. července 2012 v 8:00 | Standa
Dnešním dnem startuje hlasování v třetí kategorii, kterou je DENÍČEK.

V tomto článku se můžete seznámit s nejlepšími blogy, které postoupily do hlasování. Svými hlasy rozhodnete o tom, kdo vyhraje ceny a postoupí do finálového výběru 15 vítězů v jednotlivých kategoriích, z nichž se jeden stane na podzim BLOGEM ROKU 2012.


Kategorie DENÍČEK se stala nejobsazenější kategorií vůbec. Celkem do ní bylo nominováno 299 blogů, konkurence tedy byla opravdu vysoká. V nominacích se objevovaly staré známé blogy, ale i zajímaví nováčci.

Tato kategorie zahrnuje všechny blogy, jejichž autoři se rozepisují o svém životě. Blog - deníček - pro ně představuje evidenci myšlenek, pocitů, zážitků, dojmů, citátů, nápadů, událostí, apod. Samotný deník jako literární žánr je velmi starý a autobiografické zápisky psané v ich-formě se vyznačují autenticitou a osobním charakterem sdělení. Patří proto k oblíbenému a vyhledávanému druhu čtení, a nejrůznější memoáry a deníky patří k letitým stálicím prodeje na knižním trhu.

A není ostatně náhodou, že do kategorie "Deníček" bylo nominováno nejvíce blogů, protože jsou to právě blogy, které jsou svou strukturou deníku nejvíce přizpůsobeny (autor v průběhu času publikuje na blogu své příspěvky, které se zobrazují v obráceném chronologickém pořadí - od nejnovějších - a které jsou seřazeny v archivu podle měsíců a let). V určitém smyslu tak vždy platilo a platí, že synonymem pro "blog" je "internetový deníček".

Samotné slovo "deníček" by nemělo být chápáno v infantilním smyslu: dle našeho názoru se běžně používá pro označení deníkových záznamů, a především jsme se jím chtěli odlišit od slova deník, které se nám spojuje se světem novinařiny a titulem nějakých novin.

Blogy z této kategorie představují nekonečný zdroj informací pro všechny čtenáře, kteří se zajímají o autentické zážitky vrstevníků, známých, kamarádů, lidí se stejnými zájmy, problémy, apod. Blogy - deníčky - představují velice pestrou paletu typů, od velmi otevřených intimních zpovědí, přes vtipné a sarkastické glosátory vlastního života a okolního dění, až po stylizované a anonymní zápisky, jejichž autoři si důsledně hlídají své soukromí.

Velmi různorodá je i frekvence zveřejňování nových článků, která sahá k oběma krajním pólům spektra, od občasných přispěvatelů s novým článkem jednou za měsíc až po intenzivní "grafomany", kteří se svému blogu věnují denně.

Pro klasické deníčkáře je rovněž typické, že jejich blogy jsou tvořeny z největší části výhradně vlastním obsahem a mají spíše menší návštěvnost, tvořenou většinou pravidelně se vracejícími návštěvníky. Kteří se s autorem neznají - to je zde velmi zásadní dodat, protože situace, kdy blog objeví známí a příbuzní blogera, je nejčastějším důvodem, proč autoři své blogové deníčky ruší.

Podtypem této kategorie jsou blogy, které jsme nazvali "Světoběžník", o nichž můžete hlasovat v minulé anketě. Tamtéž se dočtete, co je pro ně typické a jak se liší od "běžných deníčků".

Vybrat 5 nejlepších blogů ze všech nominací bylo nesmírně náročné, protože většina přihlášených blogů byla velmi kvalitních. Rozhodování nám tak nakonec dalo zabrat a v této kategorii se nakonec sešlo pět nesmírně zajímavých a originálních autorů.

Se všemi se můžete dle své libosti důkladně seznámit, a svým hlasem v anketě vybrat ten, který si podle vás zaslouží stát blogem roku. Kdo to bude máte ve svých rukách - přejeme šťastnou ruku při hlasování a všem autorům zde přítomných blogů držíme palce.

Hlasování bude ukončeno 21.10.2012.

Přehled blogů:
Proč byl vybrán?

Jeden z našich starých známých blogů, který svým epistolárním stylem velmi pravděpodobně nemá (nejen) na Blog.cz konkurenci (byť se od něj autorka časem mírně odklonila a na blogu publikuje i články psané běžnou formou). Blog funguje přes 4 roky a do dnešních dnů si udržuje stejně vysokou úroveň - blog je tvořen výhradně vlastním obsahem, zaujme neotřelým designem i adresou, a čtenář zde najde spoustu inspirativního čtení - je jasné, že tato blogerka to má v hlavě srovnané a nabízí velmi dobře zformulované názory a pohled na svět. Její blog a styl psaní může možná připadat někomu trochu provokující, ale to už patří k výrazným osobnostem, kterou autorka - vystupující pod pseudonymem Julie - bezpochyby je. Patří k známým členům Autorského klubu a aktivně se zapojuje do dění v místní komunitě a diskusí na celé řadů blogů.

Svůj postup do finále si zaslouží už kvůli svému odzbrojujícímu popisu, kterým sama sebe charakterizuje: "Provokatér. Antikariérista. Škrápista. Deset deka nihilismu. Organizátor slovní hmoty. Poslední z pseudo punkáčů, první z retro alkáčů. Kurva fix! Cíťa, labil. Naivní pipinka s beruškama ve vlasech. Tragéd, hrotitel. Socka. Ubližovatel. Zhnusený kuřák, náruživý feťák emocí. Neni pomoci..."Proč byl vybrán?

Další blog se zajímavým názvem i adresou (což ostatně platí téměř pro všechny deníčkáře, kteří postoupili do finále). Tento blog byl pro nás příjemným překvapením a dosud jsme ho neznali. Zaujme originálním designem a neotřelým pojmenováním rubrik, které odhalují kreativního ducha autorky. Blog má velmi malou návštěvnost a funguje teprve deset měsíců, zaslouží si proto být podle nás vytažen na světlo mezi ostatní převážně známé tváře. Veškerý obsah je výhradně vlastní a za zmínku stojí rovněž galerie s fotkami z cest autorky po Německu a Česku. V porovnání s ostatními nominovanými blogy tento působil velmi nadějně a svěže, držíme mu proto palce v další existenci.
Proč byl vybrán?

Blog, který si za více než 2 roky existence vydobyl v místní komunitě velice silné renomé. Jednak díky výrazné přezdívce jeho autorky a jednak díky jejímu stylu psaní, který slaví především u čtenářek velké úspěchy. Blog funguje od začátku se stejným designem, který je poměrně střízlivý a vtipně dokresluje celkovou atmosféru blogu. Pravidelnost aktualizace postupem doby slábne a nových článků ubývá, přesto tento blog stále patří k jedněm z nejpopulárnějších, které jsou členem Autorského klubu (blog Citové prostitutky má k dnešnímu dni vyplněn jakou svůj oblíbený 63 blogerů - srovnejte s 225 blogery, kteří mají v oblíbených vyplněn nejoblíbenější blog vůbec, Srdce Blogu). Více o autorce se můžete dočíst v rozhovoru, který s ní vyšel na blogu Ptáme se. V porovnání s ostatními nominovanými blogy se jedná o velmi výraznou autorku, která dle našeho názoru do finále určitě patří.Proč byl vybrán?

Navzdory více než dvouleté existenci blogu se jedná o další blog, jehož objev byl pro nás vítaným překvapením. Blog okamžitě zaujme výraznou adresou i titulkem v záhlaví - obojí lehce provokuje, a to se nám právě líbí. A je to mimochodem blog jediného muže, který se dostal do finále. Design je velmi minimalistický a zdánlivě infantilní obrázek v záhlaví by neměl zakrýt skutečnost, že zde máme před sebou blog velmi výrazného autora, který vystupuje pod zajímavou přezdívkou Edvín Všetečný. Styl psaní článků je vtipný a originální.

Podobně jako výše zmiňovaná Julie nás dostal svým popisem, kterým sám sebe charakterizuje: "...maniak, příležitostný cynik, občasný souložník, neúspěšný textař, rádoby filmař, nevydaný spisovatel, zapřísáhlý nekuřák, adrenalinový šílenec, pojídač špaget, piják vína, odpůrce Paroubka, milovník poprsí Claudie Cardinale a úsměvu Zooey Deschanel, obdivovatel chlapského Hemingwaye, čtenář Coelha, fanatický pařič, nejarogantnější člen sportovního klubu Žofie, pivař (Plzeň), sám sobě zrcadlený sympaťák, vynálezce míchaného drinku "Vlájí", nenapravitelný provokatér bránící světovému pokroku, skorodobrodruh a zatím ještě nenalezený člověk, co si staví bábovičky."Proč byl vybrán?
Naše stará známá, která na konci našeho finálového výběru nesměla chybět. Její blog funguje téměř 6 let, do dnešních dní zveřejnila 1699 článků, má velmi slušnou návštěvnost (kolem 15 tisíc návštěv měsíčně), a patří k jedněm z nejoblíbenějších blogů na Blog.cz vůbec (v oblíbených ho má vyplněno 90 blogerů). Blog působí na první pohled velmi komplexním a propracovaným dojmem a hned je patrné, že se nejedná o "obyčejný deníček", ale že na něm najdeme mnohem více. Všechna sledovaná kritéria blog splňuje na jedničku - první dojem, vzhled, návštěvnost, pravidelnost aktualizace, původní obsah, originalita blogu, kvalita článků, přínos pro komunitu i srovnání s ostatními nominovanými blogy. I s toutou blogerkou si můžete přečíst rozhovor na blogu Ptáme se. Jedna z nejvýraznějších osobností na Blog.cz si svůj postup do finále rozhodně zaslouží.

--

Aktualizace 21.10. 12:00 - Hlasování bylo ukončeno, výsledky budou zveřejněny na tomto blogu 22.10.2012.
 

46 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (150)
Zobrazit starší komentáře

101 P. Bloody P. Bloody | Web | 19. července 2012 v 17:05

Jsem ráda, že vede. Nechť se ostatní bloggeři neurazí, ale nemůžu hlasovat pro nikoho jiného než Lum.
Celkovým výběrem jsem trochu zklamaná.. Nominaci si z mého úhlu pohledu zasloužily tak maximálně 2 z uvedených blogů

[77]: ty abys to nezabil :D

102 Lisi Lisi | Web | 19. července 2012 v 17:52

Podívala jsem se na všechny blogy a citová prostitutka se mi nejvíc zalíbila. Má hezký design a dobře (=skvěle) se čte.

103 Týda Týda | 19. července 2012 v 19:06

ř. lumman

104 Týda Týda | 19. července 2012 v 19:07

*5 lumman

105 Strange ghost :3 Strange ghost :3 | Web | 19. července 2012 v 21:47

dávám hlas lumenn protože si myslim že si to SKUTEČNĚ zaslouží :-D

106 Vera Vera | Web | 19. července 2012 v 22:08

Lumen :D

107 Sylvie Sylvie | 19. července 2012 v 23:22

Jednoznačně citová prostitutka...Lepší styl psaní a popis emocí jsem na žádném z blogů nikdy nenašla.... CITOVÁ PROSTITUTKA MUSÍ VYHRÁT i když pro mě už je vítězkou dávno :)

108 BarushQa BarushQa | Web | 20. července 2012 v 9:46

citovaprostitutka.blog.cz    

P.S. Tohle je horší než SONB :D a to už je co říct

109 goldenka goldenka | Web | 20. července 2012 v 12:56

no tak to je hrůza výběr..z toho ten první ještě jde :D

110 Katka♥ Katka♥ | E-mail | Web | 20. července 2012 v 17:43

4.

111 Kačka Kačka | 20. července 2012 v 22:56
112 lizza123 lizza123 | 20. července 2012 v 23:58

určite musí vihrať lumen trvám na tom a nabudúci rok vyhrám ja :-D

113 Ruusu Ruusu | Web | 21. července 2012 v 11:57

Jednoznačně citová prostitutka! :)

114 Cheer-mandarinka Cheer-mandarinka | 21. července 2012 v 14:44

Řekla bych že tento výběř je na h****.
Tentokrát hlasuji pro 5.  a to jen že se chci podívat kdo vede ... :/

115 Beavind Beavind | Web | 21. července 2012 v 18:15

[78]: souhlasím s tebou, znám blogy, které jsou pro mě jasnými vítězi. Zvláště potom ten jeden, který se mi zapsa do srdce. A ještě NIKDY nebyl nominovaný, jen proto, že má trochu jiné zaměření, než hledají. Že nemá zaměření "na hovna" :-) výběrem jste mě nenadchli. Hlasuju pro jednoho z nich, náhodně, a jen proto, abych mohla sledovat, kdo vede.

116 Naru nee-chan Naru nee-chan | Web | 22. července 2012 v 11:22

Lúmenn :)

117 Cookie Cookie | Web | 22. července 2012 v 12:12

[101]: Souhlasím :) A taky hlasuji pro Lumenn :)

118 Miška Miška | Web | 22. července 2012 v 13:56

Divny-misto.:)

119 Kelly Kelly | Web | 22. července 2012 v 17:21

jediný pre mňa čitateľný blog z týchto je lúmennčin... nič v zlom, ale tie ostatné ma niečím odradzujú :-)

120 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 22. července 2012 v 18:03

Můj hlas letí k Winstonowi, to je jasný...

121 Katara Katara | Web | 22. července 2012 v 18:19

5. lumenn.blog.cz         32.7% (338)

122 BarculeDH BarculeDH | E-mail | Web | 22. července 2012 v 19:41

podle mě je dobrý každý blog, který je zaměřený na jedno téma, lae podotýkám že pokud je to blog ála kopírka tak je to samozdřejmě ODPAD INTERNETU....

123 belegiii belegiii | E-mail | 23. července 2012 v 14:08

Lumennka, bcos ma super bloq

124 Zoey Zoey | Web | 24. července 2012 v 13:50

citovaprostitutka.blog.cz         22.4% (267)

- její články se lehce čtou
- jednoduchý desing
- skvělý blog, na kterým se dobře orientuje.... :-))

125 Arwen Arwen | Web | 26. července 2012 v 10:18

Já hlasuji pro Lummen nejvíce se mi líbí její blog články a to vše je opravdu suprové! ;-)

126 An An | Web | 26. července 2012 v 12:58

poslední ;D

127 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 16:05
128 elik elik | Web | 1. srpna 2012 v 21:48

no s techto blogu se mi libi jen jeden a take jen vzhledove chtelo by to víc propracovanou grafiku mrknete na muj blog :-)

129 Matt Matt | 3. srpna 2012 v 13:49

Podle mě je tenhle blog: http://lumenn.blog.cz/ z nich jednoznačně nej,takže hlasuju pro něj :-)
33.7%     (468)

130 Ghoulia Yelps ♥ Ghoulia Yelps ♥ | Web | 8. srpna 2012 v 19:14

Lumenn.. :-)

131 Strange ghost :3 Strange ghost :3 | Web | 11. srpna 2012 v 21:55

lumenn jasnej výherce :-D

132 Lucka:) Lucka:) | Web | 14. srpna 2012 v 17:33

lumenn :-D

133 Sany Sany | Web | 28. srpna 2012 v 14:08

Mě se teda nelíbí ani jeden blog z těch vybraných (nic ve zlém vám blogařům ) vybýráte jenom blogy které maj velkou návštěvnost a co to vaše každý má šanci to ste rovnou mohli napsat že vyberete jenom blogy s největší návštěvností :-!

134 Cornelia Cornelia | Web | 19. září 2012 v 14:03

[133]: Gwendoline například nemá nějakou meganávštěvnost, naopak je její návštěvnost průměrná. A právě pro ní (i přes to, že jsem chtěla být straaašně objektivní) hlasuji, právě proto, že jí mám zkrátka nejradši :D

135 Marillë Marillë | Web | 20. září 2012 v 19:15

Lúmenn! Lúmenn! Lúmen!

136 Witch HayLinka Witch HayLinka | Web | 22. září 2012 v 18:37

Lumenn

137 papirovepleteni papirovepleteni | E-mail | Web | 30. září 2012 v 14:34

lumenn.blog.cz - je ten, který mě zaujal

138 Lorien Lorien | 12. října 2012 v 21:36

Lumenka :)

139 Findë Findë | 12. října 2012 v 23:09

Lúmenn :)

140 Poster212 Poster212 | Web | 13. října 2012 v 15:26

citovaprostitutka.blog.cz :-) 29.7percent (722 hlasov)

141 A.S. A.S. | Web | 14. října 2012 v 12:26

Hlasuji pro Lúmenn, poněvadž mi přijde, že se svému blogu opravdu intenzivně věnuje a to se mi líbí. Citová Prostitutka píše docela dobře (ve smyslu, že jsou její články čtivé), ale není mi příliš sympatická - podobný typ lidí míjím již zdaleka a navíc mi přijde, že se na blogu přehnaně stylizuje a snaží se působit co nejzajímavěji, což ve mně vyvolává dojem jakési křečovitosti. Ostatní blogy neznám, prohlédnu si je a třeba se pak znovu vrátím a přidám některému z nich hlas. Prozatím ale Lúmenn :-)

142 Eliška Eliška | E-mail | Web | 14. října 2012 v 12:53

fakt super dala jsem hlas vohovné.blog.cz :-D

143 Borůvková Borůvková | Web | 14. října 2012 v 18:41

Jsou tu samí skvělý blogeři, nicméně jeden blog bych vyhodila a nahradila jiným. Lúmenn - klasika, dobře, že se tady objevila :)

144 ilovemusic77 ilovemusic77 | Web | 15. října 2012 v 15:05

Citová prostitútka :-)

145 Mandy Mandy | Web | 16. října 2012 v 16:38

Můj hlas patří Lumenn. :-)

146 Simona Simona | 17. října 2012 v 8:07

Jednoznačně Lumenn, protože píše opravdu o sobě, bez přetvářky a nepíše "rádoby vtipné" články proto, aby si zvýšila návštěvnost, ale protože ji to prostě baví a to je na její práci vidět. :)
Držím palce, Lumenn! :)

147 Anonym Anonym | Web | 17. října 2012 v 12:42

3. citovaprostitutka.blog.cz         29.6% (763) :-D

148 Vampireno Vampireno | Web | 17. října 2012 v 14:03

citovaprostitutka.blog.cz - 765 hlasov :-) a 29.7 percent ;-)

149 bu :) bu :) | 20. října 2012 v 11:53

Citová prostitutka!!

150 ntshadow ntshadow | 20. října 2012 v 14:59

3. je moje citovka :)

Komentáře jsou uzavřeny.