1. kategorie: Fanblog

2. července 2012 v 12:19 | Standa
Dnešním dnem startuje hlasování v první kategorii, kterou je FANBLOG.

V tomto článku se můžete seznámit s nejlepšími blogy, které postoupily do hlasování. Svými hlasy rozhodnete o tom, kdo vyhraje ceny a postoupí do finálového výběru 15 vítězů v jednotlivých kategoriích, z nichž se jeden stane na podzim BLOGEM ROKU 2012.


Kategorie FANBLOG se stala druhou nejobsazenější kategorií. Celkem do ní bylo nominováno 268 blogů, konkurence tedy byla opravdu vysoká. V nominacích se objevovaly staré známé blogy, ale i zajímaví nováčci. Tato kategorie zahrnuje všechny blogy, které se zaměřují na zveřejňování informací o nějaké populární osobě, hudební kapele, filmech a seriálech, sportovním klubu, apod.

Stojí za nimi fanoušci, kteří své fanblogy často pojímají jako neoficiální stránky vyhlédnutého idolu, a sdružují kolem sebe další fanoušky. Pro ně jsou fanblogy vítaným zdrojem informací, ty nejúspěšnější fanblogy proto patří k nejnavštěvovanějším blogům na Blog.cz vůbec.

Pro fanblogy bývá typické propojení se sociálními sítěmi, zapojení čtenářů do tvorby obsahu blogu, a přejímání obsahu ze zahraničních stránek, které bloger překládá do češtiny. Mívají často velmi propracovaný design a jsou pravidelně aktualizovány, často i několika novými články denně.

Vybrat 5 nejlepších blogů ze všech nominací bylo opravdu těžké, protože drtivá většina přihlášených blogů trpěla nejčastějším problémem fanblogů - většina jejich obsahu je pouze překlopením převzatého obsahu z jiných stránek na internetu. A protože původnost zveřejňovaného obsahu byla jedním z důležitých hledisek při posuzování nominovaných blogů, výrazně se to podepsalo na podobě finálové pětice blogů, které vám nyní předkládáme k posouzení.

Se všemi se můžete dle své libosti důkladně seznámit, a svým hlasem v anketě vybrat ten, který si podle vás zaslouží stát blogem roku. Kdo to bude máte ve svých rukách - přejeme šťastnou ruku při hlasování a všem autorům zde přítomných blogů držíme palce.

Hlasování bude ukončeno 21.10.2012.

Přehled blogů:
Proč byl vybrán?

První dojem z blogu je příznivý, blog má jednoduchý přehledný design a vše je dobře čitelné. Blog funguje přes tři roky a po celou dobu existence je pravidelně aktualizován, bez větších přestávek. Relativně slabší návštěvnost je dána tematickou specializací blogu, kterou lze naopak považovat za klad - pro čtenáře zajímající se o toto téma je tento blog jistě dobrým zdrojem informací. Články působí propracovaně a původně a v porovnání s ostatními nominovanými blogy působí výrazně serióznějším dojmem.Proč byl vybrán?

Tento blog lze považovat za legendu - v srpnu 2012 oslaví pět let existence, a po celou dobu se věrně drží svého tématu, kterým je irská rocková skupina U2. Autor sám svůj blog označuje jako "nejznámější U2blog na českém a slovenském území" a není důvod mu nevěřit. První dojem z blogu je velice pozitivní, blog zaujme jednoduchým přehledným designem a dobrou orientací v menu. Blog je pravidelně aktualizován a do dnešních dní již zveřejnil přes 2000 článků. Ty působí dobrým dojmem a jsou podle všeho původním obsahem. Mezi fanblogy zaměřenými na nějakou hudební skupinu patří tento blog jistě k těm nejlepším a rozhodně si zaslouží zde být.
Proč byl vybrán?

Podobně jako předchozí blog je i tento náš "starý známý" a lze ho považovat za blogovou legendu. Blog funguje přes tři roky a je velmi intenzivě aktualizován - do dnešních dní zveřejnil přes 6700 článků. Tomu odpovídá vysoká návštěvnost, která se pohybuje kolem měsíčního průměru 30 000 návštěvníků a která z něj dělá jeden z nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz vůbec. Blog má atraktivní a současně přehledný design a v komunitě blogů zaměřených na anime patří velmi pravděpodobně k těm nejznámějším a nejpopulárnějším. Blog má mj. i stránku na Facebooku s více než 500 fanoušky a patřil k blogům, které obdržely nejvíce nominací. A ačkoli to bude s původností obsahu na tomto blogu zřejmě horší (především u starších článků), postup do finále si podle nás zaslouží svou vytrvalostí a oddaností tématu, kterému se věnuje s nadšením opravdového fanouška.


Proč byl vybrán?

Shodou okolností se nám zde sešly 2 blogy věnované hokeji, a k tomu psané slovensky :) Tento blog na první pohled zaujme velmi výrazným dojmem - vzhled blogu působí velmi příjemně a vytváří dojem serióznního a kvalitního obsahu. A ten je hlavní devizou tohoto blogu - autor k tomu sám na blogu píše toto: "Cieľom blogu je prinášať výhradne originálne súbory informácií, ktoré doteraz publikované neboli, alebo ojedinele prinášať nekonvenčné pohľady na elementárnu problematiku, ktorá bola predtým približovaná inými autormi." Což je nesmírně sympatické, protože to kontrastuje s praxí většiny fanblogů přebírat neautorizovaný obsah odjinud. Spolu s u2czech.blog.cz je tento blog podle nás nejlepší ve své kategorii.Proč byl vybrán?

Blog, který je bezpochyby fenomén. Jde o blog, který se svým měsíčním průměrem 40 tisíc návštěv patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším blogům na Blog.cz. Ostatně český Google nabízí odkaz na tento blog jako druhý výsledek (!) v pořadí hledání na dotaz "Tokio Hotel", tzn. dokonce výše než odkaz na samotné oficiální stránky kapely. Blog budí respekt i dalšími čísly: v březnu 2012 oslavil 6 let existence a do dnešních dní zveřejnil neuvěřitelných (téměř) 15 tisíc článků. Blog rovněž zaujme propracovaným atraktivním designem a velkou oddaností kapele, která - pro mnohé překvapivě - podle všeho netrácí nic na popularitě mezi svými fanoušky. Pro ně je tento blog velmi pravděpodobně informační zdroj číslo 1 o jejich oblíbené kapele.

--

Aktualizace 21.10. 12:00 - Hlasování bylo ukončeno, výsledky budou zveřejněny na tomto blogu 22.10.2012.
 

167 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (451)
Zobrazit starší komentáře

401 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 11:54
402 Loraiine Loraiine | Web | 13. srpna 2012 v 12:20
403 Evie Moustache Evie Moustache | Web | 17. srpna 2012 v 18:35

naruto-online.blog.cz !!! Miluju Naruta!!

404 Tayík ♥ Tayík ♥ | Web | 18. srpna 2012 v 1:07

Nevím proč se tu dohadujete =DDD když je jasný že naruto to vyhrál na plné čáře xDD Otaku prostě vítězí ať chcete nebo ne! Naruto je legenda...takže má i můj hlas ;)))

405 Dančour Dančour | Web | 19. srpna 2012 v 23:23

tak jasný že tokio-hotel-de.blog.cz 8-)

406 Emiy Emiy | 20. srpna 2012 v 10:43

^^ Určitě !  Naruto vítězí , TH má něják málo faninek nee?

407 Hirake^ Hirake^ | Web | 21. srpna 2012 v 2:18

Jsem otaku^^ a proto má můj hlas Naruto <3

408 Lana Lana | 21. srpna 2012 v 20:22

[406]: hold je tu víc Naruto fanoušků,nemusíš kvůli tomu rejpat:)
___
Měla by vyhrát Evule s th-de.Zaslouží si to za ty roky vedení blogu a nikdy nepolevila,nikdy nedala pauzu,na ten blog chodim už dobrejch pár let a nepřestanu dokud tu bude,pro fanoušky to je vážně jako oficiální stránka a jsem Ev neskutečně vděčná za to co dělá.

409 *Ci-Chan* *Ci-Chan* | Web | 22. srpna 2012 v 11:53

Tokio Hotel má můj hlas!... I když jsem OTAKU^^ mám ráda TH x))

410 *Ci-Chan* *Ci-Chan* | Web | 22. srpna 2012 v 11:56

[408]: Leno máš naprostou pravdu^^ Evule je vážně borka... jsem nekutečn ráda.. že ten blog vede!!.. Stejně tak jako Janule!! Hahaha má blog na záhlaví! Dokonalost x) A  i když jsem otaku^^ nedám hlas Narutovi... to anime moc nemám ráda...

411 Smíšek Smíšek | E-mail | 22. srpna 2012 v 15:49
412 Mr. FuckKushin Mr. FuckKushin | 24. srpna 2012 v 21:52

Jednoznačne Naruto-online. Ostatní jsou jen odfláklou prácí malých pubertálních dětiček, které lžou jak jen můžou a hrajou si na borce. Naruto-online má mou jistotu a aspon k nečemu je, narozdíl od těch braků blogové tvorby, které tu nestydatě prezentujete mezi Naruto-online, který si to zaslouží. Ještěže tu nemáte nastrčený i ten propadácký lovelysims.

413 sectum-sempra sectum-sempra | 25. srpna 2012 v 13:24

tokio-hotel-de.blog.cz

Jednoznačně :)

414 blboun blboun | Web | 30. srpna 2012 v 9:18

já myslím že si to zaslouží vyhrát všichni ale nejvíc fandím narutovy :p

415 Shirai Shirai | 30. srpna 2012 v 14:31

Jsem otakuu!>_< Fandim na naruto!

416 Fň | 1. září 2012 v 2:07
417 O__o O__o | 1. září 2012 v 11:32
418 Bukva Bukva | Web | 1. září 2012 v 22:28

řekněte mi, co vás naučil Tokio Hotel že pro něj tak hlasujete?  jo baví vás to, ale naučil vás něco? Naruto má něco víc než to aby bavil diváky, ne že jenom vás to baví, ale navíc si získáte spoustu nových přátel a seriál vás naučí spoustu užitečných věcí a asi tak jak by bylo správné svůj život žít, i když je to anime, je dobré si od toho něco vzít a to Naruto nepochybně má a pokud se týče desingu, počtu příspěvků, nápadů a dalších faktorů tak prostě Naruto je forever, Tokio Hotel.... nemůžu si pomoct, jsou pro mě prostě nechutní a ani to není nějaká skupina která má nějaké výrazné nadání, především u zpěvu

419 Katthrin Katthrin | Web | 2. září 2012 v 0:21

[418]: Aha, jde vidět že ty jsi zase zaujatej jen kvůli TH. Kdyby jsi měl trochu rozumu, tak ti musí dojít, že i díky kapele jako je TH si najdeš spoustu kamarádů, já si díky nim našla, troufám si říct, kamarádku na celý život. A co mě naučí? Třeba mě motivovali k tomu, abych se začla učit další cizí jazyk, němčinu, abych si mohla sama překládat jejich texty apod. Může tě jako skupina svojí historií (začátky) motivovat pokračovat v tom, co děláš, i když se ti to zrovna nedaří a mohla bych s tím pokračovat ..Nemluvě o tom, že autorka TH blogu tomu věnuje hodně let a překládat rozhovory a podobné články taky není na půl hodiny, designy si dělá taky sama a snad se ani neodvažuj porovnávat jejich designové propracování. Vážně nechápu tvoje myšlení .. ostatní si mohou to samé myslet o Narutovi.. kdybych byla takový zabedněnec jako ty, tak řeknu, že Naruto je kreslená blbost, která ti určitě nic než možná japonštinu nedá. Jenže nejsem, tak ti jen povím, ať se trochu zamyslíš než něco takovéhleho zase někde napíšeš ;)

420 Bukva Bukva | Web | 3. září 2012 v 12:47

Nepochopila jsi pravou podstatu věci Kathrin, je jasné že si kamarády můžeš najít z jakéhokoliv směru, ale naruto online navíc má vlastní členství lidí a chat a díky tomu se pozná ještě více lidí, je sice hezké že tě tokio namotivoval aby ses naučila nový jazyk, ale určitě tě nenaučil jak by ses v životě měla chovat, co je pro člověka důležité a další životní principy, který tokio hotel nemá

421 tgertgvačřvgtžč tgertgvačřvgtžč | 3. září 2012 v 17:01

[419]: To ty byses měla zamyslet,tvoje IQ je menší než houpací kůň,což je co říct!

422 Kiki Kiki | Web | 5. září 2012 v 12:53

[419]: Souhlasím s tebou...:))Když jsem byla na dně, mohla jsem si poslechnout jejich písničky a věděla jsem, že to dokážu, že nejsem sama, že můžou být i horší věci (Viz. An deiner Seite, Vergessene Kinder, Rette mich...)... A teď? Jsem ta nejšťastnější holka na světě:)) Dostala jsem se na školu, mám toho nejúžasnějšího kluka, rodinu, jsem zdravá, mám kde bydlet....

[418]:  Ale zase naruto... Naruto je taky srdcovka... fajn, je to kreslený, ale někdy u toho vážně brečím, nemám se za co stydět, ten kluk, i když neexistuje, obdivuju ho, že udělá vše pro své přátelé a jde dál... I za cenu jeho života, dosáhl svého...

Tak se nedohadujte, obojí vám dá něco, ať už chcete, nebo ne...:))

423 DolceVita DolceVita | Web | 6. září 2012 v 0:28

Miluji U2, tak můj hlas byl jasný :-)

424 KuroSHITsuji?! KuroSHITsuji?! | 6. září 2012 v 19:55

Kreslené? Myslíš to vážně, nebo jen trolluješ? Protože i Čech by věděl, že Naruto není ,, kreslený'' že to je anime které jde podle své předlohy, mangy. Jak, je to kreslený? Co tu všichni prosímvás máte proti ,, kresleným''? To anime má jistě mnoho poučení víc, než ty hollywoské braky, které nám jsou do této zemičky sypány ze všech stran. Jste ovce novodobé pisskultůry která se na nás valí z Ameriky. Nebo ten váš slavnej Tokio Hotel. Hudební beztalentová skupina jako každá jiná. Opravdu k ničemu. Myslím, že vám mnohem víc dá anime než nějaká rádoby hudební skupina bez nadání.

425 KaTHulle KaTHulle | 7. září 2012 v 23:09

[420]: a ty Dukvo si nepochopil podstatu téhle ankety ... BLOG ROKU - Evule svůj blog vede 6 let, dělá si dessy, překládá a o kapelu TH se zajímá ... TAKŽE ! Ona je jasnej vítěz ať už tahle anketa dopadne jak chce !

426 KaTHulle KaTHulle | 7. září 2012 v 23:12

Já taky nemám v lásce nějaký kreslený postavcičky ať už vám pomůžou jak chcou ... A pomlouvám je ? Nebo někdo z Tokiaček ? - NE !! Tak se laskavě uklidněte i vy !
Fakt mě štve jak netolerantní dokážete být .. každý má jiný styl .. někdo miluje hudbu a někdo zase komixy ... Tak se poserte oba tábory nejsou oblíběný společností ... huh ? NOVINKA ? 8-O

427 Rose Rose | 8. září 2012 v 21:09

[426]: Přesně moje slova. ;)

428 E. E. | Web | 9. září 2012 v 15:51

[418]: třeba mně toho TH naučili celkem dost. před tím, než jsem je začala poslouchat jsem nebyla nikdo, vůbec jsem se nemohla najít, vůbec jsem netušila, kam můj život bude směřovat. od té doby co TH existují to vím, našla jsem sebe samu, poznala jsem díky nim nespočetně skvělých lidí, které bych za nic na světě nevyměnila, naučili mně v něco věřit, doufat, naučili mně žít svůj vlastní sen.. je toho tolik. pro někoho Naruto znamená život, pro někoho znamenají život Tokio Hotel. sto lidí, sto chutí. ale přijde mi naprosto směšné se ptát druhých, co nás TH naučili. a psát že nějaké životní principy TH pro danou skupiny lidí nemají? jakto můžeš vědět?
jistě, jistě.. TH jsou rádoby kapela bez nadání a proto jsou z Německa a prorazili v Americe, proto mají tolik hudebních cen, proto jsou známí i v Asii, jistě;) nejdřív bych doporučovala si něco o nich přečíst a potom se na jejich adresu vyjadřovat:))

429 Foxie Foxie | Web | 12. září 2012 v 14:29

Ale no, tak málo pre Košice? :-? Síce som hlasovala hlavne preto, že našim fandím, a zaujal ma hlavne ten U2 a HockeyTown, no.

430 *Ci-Chan* *Ci-Chan* | Web | 12. září 2012 v 20:28

1111 hlas pro Evuli!... :))

431 *Ci-Chan* *Ci-Chan* | Web | 12. září 2012 v 20:32

[428]: vyjádřila jsi to moc krásně!.. :)) jen bych ještě dodala.. že co se týče českého TH blogu... Evule na něm maká den co den.. a nejnovější příspěvky jsou tam prakticky hned co je kluci zveřejní.. já sama JSEM OTAKU.. a nebudu se tady ptát lidí.. proč máš rád tohle?... Vždyť je to na nic.. bla bla bla.. Nejsme přece malí abychom nevěděli, že někdo má jiný vkus! =) a zpěv Billa mi přijde skvělý.. má rozsah skoro 3 oktávy :))

432 KarlaSka KarlaSka | E-mail | Web | 13. září 2012 v 18:48

Tyhle diskuse mě absolutně dostávají! :D přece nejde o tom, jestli máme rádi TH nebo Naruto, ale o to, jak se majitel o blog stará, jak často přidává články a jaké ty články jsou! :) Vůbec nezáleží na tom jací jsou Tokio Hotel nebo jaký smysl má Naruto :) Já osobně jsem Alien a můj hlas patří jedině Evuli :)

433 E. E. | Web | 14. září 2012 v 15:50

[431]: samozřejmě! Evuli za to velmi obdivuji a jsem ráda, že na TH blog nezanevřela, jako velká většina dalších lidí:))

434 Cornelia Cornelia | Web | 19. září 2012 v 13:41

Chtěla jsem být objektivní, ale neumím se rozhodnout mezi Tokio-hotel-de.blog.cz a Naruto-online.blog.cz
Beze sporu jsou to velmi silné fanstránky, už jen ta doba existence, články, přehledné designy. Velice chválím a na poslední chvíli daruji svůj hlas Tokio-hotel-de

435 Palerma Palerma | 19. září 2012 v 14:31

Naruto mě dostalo... Jednoznačně 8-)

436 Rea Rea | E-mail | Web | 27. září 2012 v 17:18

Jasně, že Tokio-hotel-de.blog.cz!!!!! :-D

437 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 30. září 2012 v 19:15
438 joey schäfer joey schäfer | 3. října 2012 v 0:09

jedině tokio-hotel-de.blog.cz !!!!!!!!!!!!

439 Karina Karina | 6. října 2012 v 17:14

Nic mě tu nepříde dobré
Ale chtěla bych se vyjádřit k narutu
Asi před rokem možná víc byla naruto moje láska milovala jsem to.Ale jak šel čas tak sem to nějak nepozorovala a jednoho dne jsem vyhodila všechny své kresby a nápisy.Definitivně jsem s tím skončila a teď mi to přijde jako pitomost.Když jsemtady viděla naruta tak sem si řekla co tu dělá jakože "to ještě někdo sleduje ?????????".
Přide mi to jako pro děti je to takový starý není to už moderní :-?  :-?  :-?

440 Bukva Bukva | 6. října 2012 v 21:46

Ty si stará a nemoderní, Naruto FOREVER!!!!!

441 di do prdele bukva di do prdele bukva | 8. října 2012 v 22:51

[424]: jasně anime tě něco naučit mohlo jasně ale to samé i TH.
Ale řikat TH beztalentová kapela to je ubohý.Není to moje oblíbená kapela ale myslím že existují tak dlouho a že toho hodně dosáhli.Toto řikej jinym kapelam vole !

442 Miko Miko | Web | 9. října 2012 v 15:27

KApela je kapela, anime je anime, sto lidí stochutí, už tu nemáte co řešit.
A nenadávejte tu! Ani na Tokio Hotel ani na Naruta. Protože pro lifi jsou to moc důležitý věci.
A Karina my nemůžem za to že jsi zůstala u NAruta a nevyhledala si dospělejší anime

443 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 11. října 2012 v 21:59

Hlas ode mě pro NO blog :) :D

444 Dee Dee | Web | 12. října 2012 v 20:41
445 A.S. A.S. | Web | 14. října 2012 v 11:38

Ani jeden blog nesleduji, ale hlas jsem dala u2czech.blog.cz, ze subjektivního hlediska na mě působí nejlépe :-)

446 Bajule-chan x3 Bajule-chan x3 | Web | 14. října 2012 v 18:04

Jednoznačně naruto-online.blog.cz x3

447 Hainan Hainan | 15. října 2012 v 15:47

Tokio hotel :)

448 Heni Heni | Web | 15. října 2012 v 19:16
449 Joanna C. F. Joanna C. F. | 16. října 2012 v 11:35

Lidi jsou a vždycky zůstanou zaujatí proti TH. To už je tahle doba. Kdysi to byli KISS, pak třeba Twisted Sister a co já vím...
Ale zkuste na to koukat objektivně a nezaujatě - jde o BLOG ROKU, NE o miláčka publika ¬¬".
Obdivuju každého blogera, který byl nominován v každé z kategorii. Blog není práce, ale jejich volný čas. Dělají to pro NÁS, pro lidi kteří hledáme nějaké informace ať už o tomhle či o tom.
Bezesporu Naruto i TH-DE blog jsou pro mě jasní favoriti, ale už proto že vím jak Evule maká, nedává si pauzu, hledá a aktivně už každé ráno publikuje nejnovější věci, dostává můj hlas ona a TH-DE.

Nechť vyhraje ten nejlepší a myslím si, že už jenom to že se autoři dostali do nominace je pro ně osobně obrovská výhra.

450 Mandy Mandy | Web | 16. října 2012 v 16:17

Můj hlas patří Naruto. :-)

451 Martin Martin | E-mail | Web | 20. října 2012 v 11:38

Díky všem za hlasy! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.